Willa Nad Rzeką

Atrakcje turystyczne, jakie zapewnia Kłodzko nie sposób wyliczyć. Klimatyczne zabytki, cudowne miasto, widoki na rzekę to tylko część wrażeń, jakie mogą spotkać każdego zwiedzającego. Aby fascynować się swoim wypoczynkiem w pełni, warto zajrzeć do „Willi Nad rzeką”.

Możliwość dostępu do wielu atrakcji oraz bliski dostęp do centrum czyni z naszych noclegów miejsca idealne nie tylko na rodzinny wypoczynek, romantyczny weekend tylko we dwoje, ale także niezapomniany pobyt w gronie znajomych oraz wyjazd służbowy.

Nasz obiekt położony jest w samym sercu miasta Kłodzko. Do Państwa dyspozycji oddajemy w pełni wyposażone oraz funkcjonalne 4 studia i 2 apartamenty. Każdy z naszych pokoi wyposażony jest w:

  • telewizor z płaskim ekranem
  • w pełni wyposażony aneks kuchenny (płyta kuchenna, czajnik elektryczny, lodówka, zlewozmywak, zastawa kuchenna)
  • bezpłatny dostęp do Internetu
  • profesjonalne hotelowe łóżka
  • komfortowa łazienka z kabina prysznicowa

Historia

W XIX wieku, kiedy Kłodzko było niemieckim Glatz, w miejscu dzisiejszej „Willi Nad Rzeką” znajdował się świetnie prosperujący hotel „Weisses Ross”. Po wojnie kamienica należała do Urzędu Miasta Gminy Kłodzko. Wykorzystywano wtedy jedynie część gastronomiczną kompleksu. Do roku 1973 mieściła się tam restauracja „Pod Pstrągiem” znana z oferty „dancingowej”.  Podczas reorganizacji Sudeckich Zakładów Gastronomicznych w połowie 1973 roku, dokonano zmiany nazwy restauracji. Od tej pory nazywała się ona „Czardasz”. Niestety latem 1997 roku miejsce to uległo zniszczeniu. Powódź, jaka spotkała mieszkańców zniszczyła domy, kamienice, restauracje oraz całe dobytki Kłodzczan. Po tej tragedii, nikomu nie zależało nad odbudowaniem tego miejsca.                                                                                                                                Dopiero w 2006 roku budynek został gruntownie odbudowany. Kłodzczanie z zainteresowaniem obserwowali przebieg odbudowy. Nowy właściciel starał się odtworzyć klimat, jaki panował tam przed powodzią.

I w ten sposób, dziś w tym historycznym miejscu znajduje się „Willa Nad Rzeką”.